Live score

  • STRAHOVVnitropodnikové strahovské turnaje, 17. turnaj (1)
    • , Finále
  • ČMBSVČ 3B ZS přebor jednotlivců, 1.kvalifikace (2)
    • , Hlavní soutěž
    • , Hlavní soutěž

Aktuální výsledky

Poslední výsledky

Informace

ČMBS1. 12. 2021, 20.58

Odhlášení hráče MČR 47/2

Hráč Igor Čermák se ze zdravotních důvodů odhlásil z MČR kádr 47/2.

Byly upraveny propozice turnaje.

Libor Bača

ČMBS25. 11. 2021, 16.01

Propozice turnaje

Vážení přátelé kulečníku,

byla vložena propozice 3VC 5PINS

Vít Pechman

ČMBS25. 11. 2021, 11.12

COVID AKTUÁLNĚ

VV ČMBS 24.11.2021 přijal na videokonferenci usnesení /zápis na stránkách ČMBS/, ohledně aktuálních opatřeních ve vztahu ke sportu, platných od 22.11.2021 Mimoradne-opatreni-omezeni-maloobchodniho-prodeje-zbozi-a-poskytovani-sluzeb-s-ucinnosti-od-22-11-2021.pdf  do vydání a účinnosti nových vládních nařízení, k usnesení připojuji doporučení pro sekci karambol. 

 

DOKUMENTY ---> Informace od Výkonného výboru ---> 2021 ČUS-COVID výkladové stanovisko 22.11.2021

 

Pro rychlou orientaci v dokumentu prosím věnujte pozornost zejména poslední stati závěry čl.6 a čl.7.

K závěrům čl.6, doplňuji a upřesňuji, platí pro všechny organizátory jde-li o provoz a používání sportoviště ve vnitřním prostoru staveb, kteří dokáží zajistit max. počet účastníků 20 osob, v tomto případě postačuje ověření klinických příznaků covid. V případě multifunkčních objektů, restaurací, škol, hotelů apod. lze umožnit vstup výhradně po prokázání bezinfekčnosti dle I/17 citovaného mimořádného opatření. 

K závěrům čl. 7, pokud jsou účastníci hráči a rozhodčí členové ČMBS pak v zápise o utkaní ve výsledkovém servisu lze všechny uvést, tel. číslo je v evidenci matriky ČMBS; ostatní členy doprovodu, realizačního týmu apod. s tel. číslem uvést do zápisu o utkání v části Poznámka, tím je splněna povinnost evidence. 

POZOR !!! všechny upozorňuji na dodržování vládních nařízení, bylo by nešťastné, aby se člen ČMBS dostal do přestupkového řízení či dokonce byl obviněn ze spáchání trestného činu.

ČMBS sekce karambol, u turnajů a v soutěžích družstev za domácí tým je kontrolou pověřen VR, právo přímé účasti při kontrole bezinfekčnosti a ověření klinických příznaků má v soutěžích i hostující kapitán družstva. Pokud dojde z důvodů covid nemožnosti vyslání družstva, nedostatečnému prokázání bezinfekčnosti, pozitivnímu nálezu klinických příznaků, má hráč či družstvo právo bez finančních sankcí ze zápasu odstoupit, z pohledu VV ČMBS jde o překážky, které před soutěží nebyly známy.

 

Přesto zůstává řada otázek, jak dlouho budou opatření platit? jde o regulérní soutěž bez neočkovaných? budou neodehraná utkání kontumována? bude čas je dohrát? apod. tuto část bych řešil až co přinese čas, návrhům se nebráním, nicméně už tu podobná situace byla, osobně jsem se z ní poučil, prosím tedy nepředbíhejme, odehráním ½ soutěží se dá už pracovat i plánovat. 

Aleš Šlambor

ČMBS22. 11. 2021, 15.51

50. MČR kádr 47/2

Byly vloženy propozice turnaje.

Libor Bača

ČMBS8. 11. 2021, 06.24

Oznámení

Přátelé, kolegové, kamarádi,

mám smutnou zprávu z TJ Start Újezdeček, ve věku 71let nás opustil jeden ze zakládajících členů našeho klubu Pavel Hejlík st.

Čest jeho památce.

Radek Březina

ČMBS2. 11. 2021, 18.28

aktuální žebříček ČR 5 PINS po turnaji v Jablonci

 aktuální žebříček ČR 5 PINS po turnaji v Jablonci: ZS 5-PINS VELKÁ CENA

Vážení přátelé,

vychází aktuální žebříček hráčů 5PINS po velké ceně konané v Jablonci. Děkujeme do Jablonce za organizaci a pěkný turnaj. 

Žebříček bude sloužit jako podklad pro nasazení v nadcházející velké ceně na Kladně, která se koná za měsíc. Tam je možné se přihlísit zde https://ceskykarambol.jvg.cz/2021/turnaj/2817-3.-vc-5-pins-kladno/

Těšíme se na Vás. 

Vít Pechman

ČMBS25. 10. 2021, 09.27

ROZHODČÍ

Předsedové klubů a kapitáni družstev.

Zdravím všechny organizátory domácích utkání NL D3 3B MS národní ligy tříčlenných družstev v trojbandu na malém stole. Do soutěžního řádu byla zapracována úleva, jak ve VÝJIMEČNÝCH případech osvobodit pořadatele od povinnosti zajistit dostatečný počet rozhodčích, stát se to může. Pokud pominu poměrně zásadní a z mého pohledu diskutabilní rozhodnutí a ústup z konzervativních hodnot, které zastávám; pak určitě nebudu a nemohu přehlížet a tolerovat nedodržování SŘ soutěžního řádu „Článek VI. POŘADATEL Oddíl 6.01 Povinnosti pořadatele c) Zápasy ve výjimečných případech nemusí řídit rozhodčí – v této situaci zápas řídí v utkáních: i. ČNL a MNL – hráč domácího družstva“. Pokud tedy vezmu v potaz nastartování KRSK komise rozhodčích sekce karambol a proškolení klubových zástupců na pozici rozhodčího II. třídy; tak není možné, aby domácí hráč nevěděl, jak se má chovat jako rozhodčí v případě, kdy je jako domácí hráč-pořadatel vystaven této situaci, díky neschopnosti klubu zajistit pro své reprezentanty nejvyšší soutěže na MS patřičný komfort. Rozhodčí má povinnost se řídit dle dokumentu Pravidla sportovního billiardu, zejména Hlavy E; vede zápas, počítá body, provádí hlášení, zajišťuje zápis, vyhlašuje přestávku atd. hráč-rozhodčí tak bude jednat !!! Hostující hráče bych si touto cestou dovolil požádat, aby tyto pořadatele nemilosrdně donutily plnit si své povinnosti, jedině tak se dá něco změnit, samozřejmě s lidským přístupen, dohodou a v mezích slušnosti. Nejvyšší soutěž je událost, a tak je potřeba ji i vnímat, prostor pro zábavu hledejme v regionálních soutěžích, kam jistá míra tolerance je směřována.

Aleš Šlambor

ČMBS13. 10. 2021, 08.06

AKTIVITA

 AKTIVITA

Přátelé organizátoři,

VV sekce, tým MS a regionální zástupci vyhlašují soutěž o 15 sad koulí, odkaz na letáček v záhlaví.

Aleš Šlambor

ČMBS12. 10. 2021, 11.42

5pins velká cena

Vážení přátelé,

tento týden končí přihlášky na velkou cenu 5pins v Jablonci. Neváhejte a přihlašte se. Oproti minulé sezoně jsme se rozhodli snížit vstupné do kvalifikace na 200 kč. Zároveň vyzkoušíme hrát trochu v netradičním termínu a využijeme státní svátek.

Vít Pechman

ČMBS5. 10. 2021, 13.39

SŘ MČR trojboj MS

Byl vložen Soutěžní řád MČR trojboj MS

Libor Bača

ČMBS4. 10. 2021, 12.46

Smutné oznámení

S hlubokým zármutkem vám oznamujeme, že nás ve věku 61 let opustil dlouholetý hráč havířovského klubu pan Vlastimil Kudlík.

Čest jeho památce.

Libor Bača

ČMBS1. 10. 2021, 16.47

SŘ MČR 3B MS

Byl vložen Soutěžní řád MČR 3B MS.

Libor Bača

ČMBS30. 9. 2021, 18.40

1. VC 3B ZS

Hráč Petr Najzar se z osobních důvodů odhlásil z 1. VC 3B ZS. Dle Oddílu 1.03 ods. a) SŘ ZS 3B VC pořadatel dosadil namísto zmíněného hráče náhradníka Namho Kima.

Libor Bača

ČMBS28. 9. 2021, 14.18

SŘ MČR TD MS

Byl vložen Soutěžní řád MČR TD MS.

Libor Bača

ČMBS28. 9. 2021, 08.55

ROZHODČÍ

Vážení kulečníkáři,

 

krátké info pro hráče, kluby, rozhodčí a funkcionáře, součástí evidence matriky ČMBS je nyní i nově – registrace rozhodčích sekce karambol. Jistě všichni tušíte, že v budoucnu se pořadatel jakékoli sportovní akce bez proškolených rozhodčích neobejde. Prosím nepodceňujte tuto nedílnou součást našeho sportu.

 

DOKUMENTY ---> Informace od Výkonného výboru ---> 2021 ROZHODČÍ evidence matrika ČMBS SEZÓNA 2021-22

Aleš Šlambor

ČMBS25. 9. 2021, 10.39

Nastavení utkání + rozhodčí

Vážení přátelé,

 

za účelem usnadnění správného nastavení mistrovského utkání bych Vás požádal, aby jste začali využívat funkcionality Nasazení hráčů a Generovat livescore, které najdete v administračním menu každého utkání. Vše je popsáno ve foru v záložce Výsledkový servis a nebo v odkazu https://drive.google.com/file/d/1iWu1dZzOpd7tnpmAOHmnBqT83atncZOO/view

 

Vyvaruje se tak chyb typu špatného nasazení hráčů do utkání. Upozorňuji, že sezona 2020/2021 byla anulována a dosažené výkony nejsou směrodatné pro nasazení hráčů do utkání v nové sezoně.  

 

Využívejte tedy automatické nasazení a nebo GP vyhledejte ve Statistikách --> záložka Nasazené průměry. 

 

Dále žádám, aby jste při vytváření livescore vždy správně vyplnili číslo stolu, na kterém se zápas odehraje. Není možné nastavit všechny zápasy utkání ku příkladu na stůl číslo 1. 

 

Stále nemají všechny družstva vyplněnu soupisku a vedoucího. Žádám o urychlené doplnění. Postup popsán ve foru. https://www.jvg.cz/forum/prispevek/146-vedouci-tymu/

 

ROZHODČÍ

Z rozhodnutí KRSK je povinné evidovat rozhodčí zápasů a hlavního rozhodčího utkání. Rozhodčího zápasu je možné zadat přímo z livescore (viz. manuál) a nebo v záložce Rozhodčí při zápisu výsledku zápasu. Hlavního rozhodčího vyplníte v menu utkání.

 

V případě jakýkoliv dotazů se na mě neváhejte obrátit. 

Libor Bača

ČMBS22. 9. 2021, 16.43

Propozice 1. VC 3B ZS Ostrava

Byly vloženy propozice 1. Velké ceny v 3B ZS, pořadatel BC Ostrava z.s.

 

Dovolte, abych Vás touto cestou upozornil na změnu ohledně čerpání time-outů v zápasech trojbandu. Počínaje touto sezonou se všechny zápasy s časovým limitem na strk hrají dle standartu UMB/CEB tzv. auto time-outem.

 

Více najdete v Pravidlech sportovního billiardu (článek E-1007 odst. 8). Toto čerpání timeoutu si můžete otestovat v "offline" verzi počitadla výsledkového servisu (zadat parametr Autotimeout)

Libor Bača

ČMBS20. 9. 2021, 16.42

Soupisky, vedoucí družstev

Vážení kolegové,

žádám, aby mělo každé družstvo nasazené do soutěže vyplněnu soupisku a jeho vedoucího. 

Vše doplnit v administraci jvg. Ambasadory, regionální STK prosím o důslednou kontrolu. 

Libor Bača

ČMBS20. 9. 2021, 16.40

SŘ MČR TD ZS

Do dokumentů byl vložen SŘ MČR TD ZS.

Libor Bača

ČMBS10. 9. 2021, 16.24

Aktualizace Kalendáře

Vážení kolegové,

proběhla aktualizace Sportovního kalendáře o turnaje v disciplíně 5-pins.

Libor Bača

ČMBS7. 9. 2021, 07.52

FINANCE

Vážení kolegové,přátele a kulečníkáři,

 

předně děkuji všem, kteří se podíleli na akcích tohoto víkendu, Distribuce koulí a Regionální školení rozhodčích ZČ, SČ, StČ, VČ, JM.

 

Na základě dotazů jsem připravil startovací FINANCE pro nadcházející sportovní sezónu 2021/22 od 1.9.2021 resp.zůstatek k 31.8.2021.

DOKUMENTY ---> Zprávy hospodáře ---> 2021 SEKCE 01-08 /kde lze dohledat vystavené faktury za tréninkové jednotky klubu/

DOKUMENTY ---> Zprávy hospodáře ---> 2021 REGION 01-08 /kde naleznete stav současného kreditu svého regiónu/

Pokud jde o aktuální platby, pohyby na Transparentním účtu sekce karambol 212931763/0600 vyhledejte odkaz transparetní účty MONETA MONEY BANK tam Přejít na přehled účtů, zadat číslo účtu a můžete kontrolovat celé hospodaření sekce a sledovat pohyby transakcí.

 

Aleš Šlambor

ČMBS6. 9. 2021, 15.50

Aktualizace Kalendáře + rozlosování 1. liga 3B ZS

Vážení kolegové, 

věnujte prosím pozornost aktualizacím Sportovního kalendáře a rozlosování 1. ligy 3B ZS D4 EDIT 9.9.

Libor Bača

ČMBS1. 9. 2021, 13.46

Administrativa

Vážení kolegové, 

k dnešnímu dni stále nemá 15 klubů nasazeno téměř 200 hráčů do nové sportovní sezony 21/22. 

Proveďte prosím nápravu a to skrze přístupové údaje za klub v matrice ČMBS (cmbs.cz). Zdůrazňuji, že aktivní hráč musí mít v matrice doplněny kontaktní údaje (email+tel), profilovou fotku a odsouhlaseno GDPR. 

 

Dále prosím všechny zástupce klubů, aby před startem soutěží doplnili u jednotlivých týmů klubu jejich soupisky a vedoucího.

Administrace (zápisy) - Týmy - Hráči v týmu - vybrat daného hráče - nastavit parametr od na 1. 9. 2021, 00.00, do na 31. 8. 2022, 00.00. 

Administrace (zápisy) - Týmy - Vedoucí týmu - vybrat daného vedoucího. 

 

Proveďte také prosím aktualizaci dat na úvodní stránce administrace Prezentace klubu a to zejména:

  • - datum potažení, značka sukna --> Herní místa --> Stoly pro závodní hru. Některé kluby změnily dispozici herny. Změňte tedy v této záložce také počet a typ herních stolů (důležité pro livescore).
  • - v záložce Funkcionáři případně změňte členy vedení klubu, vedoucí družstva. Nového založte skrze záložku Činovníci.

Libor Bača

ČMBS24. 8. 2021, 19.32

SŘ + rozlosování

Vážení kolegové, 

do dokumentů a k soutěžím v nové sezoně 21/22 byl vložen:

aktualizovaný Sportovní kalendář

soutěžní řád 3B D4 ZS EDIT 30.9.

soutěžní řád 3B VC ZS EDIT 26.8.

soutěžní řád TD D3 MS EDIT 1.9.

soutěžní řád 3B D3 MS EDIT 31.8.

rozlosování Extraliga 3B ZS, 1. liga 3B ZS

rozlosování NLČ TD MS, II. NLČ TD MS, NLČ 3B MS

rozlosování NLM TD MS, NLM 3B MS

rozlosování StČ, SČ, ZČ MS 3B 1. třída,  MS TD 1. třída,  MS TD 2. třída

Libor Bača

ČMBS17. 8. 2021, 12.34

Pravidla sportovního billiardu

Vážení kolegové, přátelé a příznivci kulečníku

 

rád bych na stránkách naší sekce prezentoval práci VVSK členů výkonného výboru sekce karambol a KRSK členů komise rozhodčích sekce karambol

 

DOKUMENTY ---> Soutěžní řády ---> Pravidla sportovního billiardu /plné znění, jehož nedílnou součastí budou každou sezónu i SŘ soutěžní řády/

DOKUMENTY ---> Informace od Výkonného výboru ---> 2021 ROZHODČÍ regionální školení - Pravidla sportovního billiardu /část věnovaná zejména problematice rozhodčích/

DOKUMENTY ---> Informace od Výkonného výboru ---> 2021 ROZHODČÍ regionální školení - Metodický list 09/2021 /pracovní pomůcka lektorům regionálních a klubových školení/ 

 

samozřejmě dá se předpokládat, tento dokument bude doplňován o řadu materiálů zejména Hlavy C, nicméně komplexní pojetí zpracování agendy sportovních, technických a organizačních pravidel na jednom místě zůstane nejspíše napořád živým materiálem, bude jen na nás jak dokážeme vnímat a pracovat s možností nastavování transparentních pravidel, jak s nimi budeme umět zacházet 

 

za výsledkem jsou hodiny práce, vyzvednul bych tato jména, Mgr Roman Szczeponiec, Pavel Szczeponek, Libor Bača, Ing Ladislav Poláček  

Aleš Šlambor

Články

3. hrací víkend Extraligy trojbandu

Pátým a šestým utkáním pokračovala o uplynulém víkendu extraligová soutěž v trojbandu čtyřčlenných družstev. Vedoucí kladenský tým znovu nastoupil v domácích utkáních proti Ostravě a Havířovu s oběma německými posilami. O nejlepší osobní výkon se ale postaral Ivo Gazdoš. Ten v nedělním zápase na Ži


Ivo Gazdoš vítězí také v Prostějově

Třetí pokračování seriálu Velkých cen se odehrálo o uplynulém víkendu v Prostějově. Na své vítězství z prvního turnaje, který se odehrál zkraje října v Ostravě, navázal hráč BC Havířov Ivo Gazdoš. Ten ve finále porazil kroměřížského Pavla Domanského. Pavel odehrál parádní turnaj, když se z úvodní p


Martin Vedral překvapivým mistrem ČR v kádru 71/2

Hráč pořádajícího klubu BC LakoPlast spolek Trmice Martin Vedral se stal překvapivým vítězem v pořadí již 29. republikového šampionátu v kádru 71/2. V velké radosti domácích Martin ve finále porazil fenoména této disciplíny u nás Marka Fause v poměru 175:111 na 14 náběhů. Všestranný Vedral si tak p


Kladno vykročilo za mistrovským titulem

Důležité čtyři body získal kladenský tým ve složení Radek Novák, Jan Aleš, Markus Schönhoff a Michael Puse v cestě za ziskem mistrovského titulu v extraligové soutěži čtyřčlenných družstev. Ve druhém hracím víkendu sehrála tato sestava těžké venkovní utkání v Jablonci a na Žižkově. Kladno si drží p


Radovan Hájek vítězí na Žižkově

Ani jedenkrát z devíti odehraných zápasů v průběhu 2. Velké ceny v trojbandu, která se uskutečnila o uplynulém víkendu na Žižkově, nepoznal ostravský hráč Radovan Hájek hořkost porážky. Radek na turnaji odehrál celkem 250 kvart a po zásluze si z před kvalifikačních kol došel pro celkové vítězství.


Odstartovala Extraliga v trojbandu

První hrací víkend má za sebou extraligová soutěž v trojbandu čtyřčlenných družstev na závodním stole. Nejlepší vstup do soutěže zaznamenal kladenský tým, který prohrál pouze jeden dílčí zápas a průměr týmu byl téměř jedna. Naopak vstup do soutěže se nepovedl Havířovu, který z domácích utkání překv


Ivo Gazdoš suverénním vítězem s GP 1,309

Osmapadesátiletý ​hráč havířovského klubu Ivo Gazdoš rozdílem třídy ovládl 1. Velkou cenu v trojbandu na závodním stole, která se uskutečnila v ostravském klubu. Gazdoš prodal vysoké stovky odtrénovaných hodin na ostravských stolech v průběhu posledního více jak roku a se skvělým generálním průměre


Thomas Hähne vítězem BC Kladno 5 pins event 2021

Němečtí hráči dominovali na druhém vydání mezinárodního turnaje BC Kladno 5-pins event 2021. Kladenští pořadatelé včele s Vítkem Pechmanem a Václavem Dvořáčkem navázali na vůbec první mezinárodní turnaj v disciplíně 5-pins na našem území, který se odehrál na stejně jako letos v kladenském klubu v r


BC Kladno 5 pins event 2021

Ve středu začíná druhé vydání mezinárodního turnaje v disciplíně 5-pins na našem území, které se stejně jako v roce 2019 odehraje v kladenském klubu.